paguepramim.com

Nissan Leaf 40 Kwh Hatótáv | 2021 Nissan Leaf 40 Kwh Gyorstalpaló: Evolúció, Hajtáslánc, Akkumulátor, És Persze A Hatótáv | Autóaddikt

  1. 2019-es Nissan LEAF | Hatótáv és töltés | Nissan
  2. Parts

Valószínűleg egyetlen adat sem pontos. Sem az, amit az autó kiír, sem az amit a Leafspy mond. De abból sem lehet kiindulni, amit a töltőről leolvasunk. Ettől függetlenül megpróbáltam utólag végigszámolni a tesztút energiaigényét a lemért fogyasztási adatok és az egyes sebességekkel megtett távolságok ismeretében. Az autó által elhasznált energia az adott szakaszokon a műszerfalra kiírt fogyasztási adat alapján: Szakasz Szakasz hossza Szükséges energia egyéb (oda-vissza utak) 69 km 12, 63 kWh 26, 5 km 4, 09 kWh 4, 44 kWh 4, 85 kWh 5, 51 kWh 6, 15 kWh 6, 98 kWh 44, 65 kWh A fenti számítás itt-ott nagyvonalú, és rejt némi tartalékot, de többé kevésbé megállja a helyét. Jól látható, hogy extra töltés nélkül nem lehetett volna megcsinálni a tesztet. Ez a 228 km a műszerfalon megjelenő fogyasztási adatok alapján ilyen sebességgel ~45 kWh energiából tehető meg. Szerencsére a teszt során figyeltem a Leafspy által az autóból kiolvasott adatokat is, amelyek közül most a legfontosabb az akkuban adott pillanatban elérhető energia mennyisége.

2019-es Nissan LEAF | Hatótáv és töltés | Nissan

  • Nissan leaf 40 kwh hatótáv vs
  • 2021 Nissan LEAF 40 kWh gyorstalpaló: evolúció, hajtáslánc, akkumulátor, és persze a hatótáv | AutóAddikt
  • Nissan Leaf 40 kWh fogyasztása télen - Villanyautósok
  • Nissan leaf 40 kwh hatótáv line
nissan leaf 40 kwh hatótáv 4

Parts

Tavaly ott elakadtam a 28 kWh-s Ioniq-kal, nem akartam elkövetni újra ugyanazt a hibát. De a teszt és az olvasó az első, úgyhogy végigcsináltam. Íme a végeredmények: Nissan Leaf 40 kWh téli fogyasztás (kint -6 °C, bent 19 °C, hőszivattyús fűtés, téli gumi, száraz idő) 15, 5 kWh/100 km 233 km 16, 8 kWh/100 km 215 km 18, 3 kWh/100 km 197 km 20, 8 kWh/100 km 173 km 23, 2 kWh/100 km 155 km 26, 4 kWh/100 km 137 km Miért kellett félúton tölteni? Egyrészt mert a távot illetően kicsit elszámoltam magam. Eredetileg nagyvonalúan ~180 km-re saccoltam a teljes kört, annak ellenére hogy már többször is megtettem. A teljes teszt megtételéhez egy kicsit többet kell menni, így a táv közelebb van a 200 km-hez, mint a 190-hez. Ez a 10%-os hiba már magában is elég lett volna, hogy a végén ne érjek haza, de a tervezettnél 4 °C-kal hidegebb idő végleg megpecsételte a teszt sorsát. Mért adatok és a valóság Minél többet foglalkozok a villanyautók fogyasztásával, annál nyilvánvalóbb, hogy itt nincs olyan, hogy valóság.

Két éve nyáron egy új tesztsorozatba kezdtem. Minden általam kipróbált elektromos autó fogyasztását lemérem 6 adott sebességnél, hogy lássuk milyen tempóval mekkora az adott autó elméleti hatótávja. Az elméleti szónak nagy jelentősége van, hiszen a valóságban a körülmények sosem lesznek ennyire fixek, mint egy ilyen tesztben. Arról nem is beszélve, hogy míg a teszt igyekszik kiküszöbölni a szintkülönbségből és a szélirányból adódó torzításokat (azzal, hogy mindkét irányba mérek), a valóságban egy adott úton általában csak az egyik irányba megy az ember. Ha az történetesen emelkedik (pl. Debrecen-Budapest, vagy Magyarország és az osztrák síterepek), és netán szembe fúj a szél, akkor ugyanannál a sebességnél jóval magasabb is lehet a fogyasztás, ami sokkal kisebb hatótávot is eredményezhet. Természetesen az egyik első autó, aminek a fogyasztását lemértem az általam használt 40 kWh-s Nissan Leaf volt. Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy a nyár végi teszten a külső és belső hőmérséklet adatait nem írtam fel, de valószínűleg kellemes meleg lehetett, hiszen a videofelvételen rövid ujjú ingben szereplek.

A Nissan Leaf 40 kWh teszt során próbált modell elődjétől merőben eltérő stílusú, pedig az sem volt már hétköznapi. Ugyanakkor egyesek úgy vélik, a jelenlegi, általános ízlésvilágba ez jobban beleillik, a hagyományos kompaktokhoz jobban hasonlít, jobban eladható. Talán igen, de azért mégsem olyan, mint a langyos víz, a feltűnés sokkal jobban garantált ezzel, mint mondjuk az ugyanilyen méretosztályú Nissan Pulsarral. Az új Leaf alaktényezője javult, a korábbi 0, 31-ről 0, 28-ra, és bár jól megy, de azért ezt az autót nem száguldozásra tervezték. Újdonság, hogy a fényszórói már felszereltségtől függően lehetnek LED-esek, a nappali fény pedig diódás. A Nissanok utastere meglehetősen jól értelmezhető, műszerei könnyen kezelhetők, logikusak, és ez a Nissan Leaf 40 kWh-ás tesztautónkra is igaz volt. A központi kijelzőről rengeteg menüpontba léphetünk – melyeket talán hónapokig nem is nézünk meg –, kell némi idő is mire kiismeri magát az ember, de könnyen tanulható, nincs túlbonyolítva, és sok hasznos adatot közöl.

Tuesday, 12 April 2022