paguepramim.com

Meddig Kell Lámpázni A Csibéket

Kezdőknek szinte kötelező, haladóknak pedig nagyon ajánlott!

Először is fontos azt tisztázni, hogy hogyan kívánunk csibét nevelni. Tény, hogy a kotlóssal való nevelés a legköltségkímélőbb és a legkevesebb emberi munkát igénylő nevelési forma. A kotlós melegíti, itatni, etetni, kapirgálni tanítja a kiscsibéket, ha van hely, ahol kapirgálhat, ellátja őket rovarokkal, változatos magvakkal. Másképp kell gondozni a keltetőgéppel keltetett csibéket, van néhány dolog azonban, ami mindkét módnál egyaránt fontos. Az első 24 órában ( van, aki szerint 48) nem szükséges etetni, itatni a csibéket, vannak tartalékaik. Az első etetésre adjunk nekik apróra őrölt, szitált kukoricadarát, búzadarát. Egyszerre lehetőleg egyfélét és azért szitáltan, mert a lisztszerű anyagok a csibék szájpadlásához tapadnak, ez elkerülendő. Már az első etetéskor tehetünk ki nekik nagyon apró kavicsot és faszéndarát is. Az első etetésnél itassunk is, lehetőleg ne túl hideg vizet. Ha kotlóssal nevelünk, kapirgálási lehetőséggel, akkor már az első héten elég naponta háromszor etetni őket, kapirgálással már ekkor sok és kiváló táplálékhoz juthatnak.

meddig kell lámpázni a csibéket 2017

Szia neduddgi(én)! Nekem is tudnál szerezni tojást attól a nagytestű állománytól? Mekkora súlyúak kb. az ottani tikok? Van köztük valami különleges? Előzmény: neduddgi(én) (4089) 4090 Szia Panni Sajnálom, hogy kicsit kevés csibéd kelt. Igen valami közbeszólt. Az én belátásom, hogy valamelyik tojás fertőző lehetett. A fel nem szivódott szik azt jelzi és a 19 napon való befulladás is. De ha lesz tojás akkor még küldök. Sajnos egyenlőre nem tudok. Nekem kikeltek szépen igaz csak saját tojikat raktam be. A 15 lábtollasból 12, 3 nem volt fias Ugyan azok voltak a toji párjai amit neked adtam a számozások rajta a tojás napja (ezt is elfelejtettem) hiába öregszem mindent elfelejtek. Ha üres lesz a géped akkor vidd egy jól szellőző helyre és formalinos vizzel permetezd be( vigyázz nagyon maró) csak egy órára kapcsold be és utánna hagyd úgy kihűlni. Következő nap tegyél bele tojást. Folmalint a gyógyszertárban lehet kapni DE vigyázz vele nehogy Lulu hozzáférjen. Erősen mérgező. Én 5 cl-t szoktam venni azt keverem vizzel és spricelem utánna a maradékot mindjárt kiönöm a kert végébe.

Ha nem kotlóssal nevelünk, akkor a következőképpen etessük a csibéket. Az első héten naponta hatszor etessük őket, mivel egyszerre csak keveset tudnak enni. 15-20 percnyi etetés után elvehetjük előlük a takarmányt, így a következő etetésnél jobb étvággyal esznek majd. 3-4 napos kortól adhatunk nekik fölözött tejet is, de sose hagyjuk előttük sokáig, nehogy megromoljon. A tojástermelés szempontjából már ekkor fontos, hogy a csibék állati fehérjékhez jussanak, az első hetekben ez legyen a tej, túró. A második héten szintén etessük őket naponta hatszor, felváltva adva nekik keveréket és gabonadarát, úgy, hogy az első etetésre keverék legyen (itt most nem írok összetevőket, szerintem szerezzen be mindenki indítótápot), este az utolsó etetésre kukorica-, vagy búzadara. A harmadik és negyedik héten elég naponta ötször etetni, a sorrend dara, keverék, dara, keverék és dara legyen. A darák már nagyobb szeműek legyenek. Az indítótáp helyett ekkor már nevelőtápot használhatunk. Az ötödik és hatodik héten áttérhetünk a napi négyszeri etetésre.

A kelés két-három napig tarthat. Fontos megjegyezni, hogy a keléskor a tojásoknak sok nedvességre van szükségük, hogy a csibe könnyen fel tudja törni a tojáshéjat. Ezért a kelés megindulásakor meg kell emelnünk a páratartalmat. Amikor a tojáshéjak kezdenek feltörni, a páratartalmat 85%-ra kell emelni, ezzel segítjük a kelést. Átlagosan 2-3 nap telik el a kikelésig azután, hogy a csibe betör a légkamrába. A kelést tápanyagellátási, genetikai, elhelyezkedési és patológiai problémák akadályozhatják. A külső ingerek hiánya is késleltetheti a csibék kikelését, és hatással lehet az egyedek fizikai épségére. A természetes költési folyamat során a csibéket a felnőtt állatok és a többi csibe is stimulálja a keléskor. Tanácsos a tojásokat naponta ellenőrizni, és segíteni a nehezen kelő csibéknek azáltal, hogy 2 cm átmérőjű lyukat nyitunk a héjon a légkamránál. De ez nem válhat megszokott gyakorlattá, amennyire lehetséges, a csibéknek saját erejükből kell kikelniük. Ne vegyük ki őket a keltetőgépből a keléstől számított 24 órán belül!

Aranyosak voltak, mert mikor áztattam a langyos kamillában a lábukat, elaludtak a kezemben. A törölközés már nem tetszett nekik annyira. :)) Meddig fog ez a probléma fennállni? Már, hogy rájuk ragad a kaja meg egyebek. AniTalpasok 4109 valakit érdekel van 2db eladó vörös fogoly itáliai kakasom, tavalyiak. Akár csere is érdekel. 2010. 10 4105 Szia István és Neduddgi(én)! A csibiknek 75 wattos izzóval világítok, de jól érzik magukat, szerteszét vannak és valóban társasági életet élnek. A dobozom sarkában van 26-28 fok, a lámpa körül 35. Rettentő elevenek és csak esznek és esznek. No meg alszanak. :)) Sajna van egy beteg, ő külön is van. Folyton oldalra fekszik és remeg a lába. Ha megfogom, feláll, de inog és enni is csak úgy eszik, ha én etetem. Azt hiszem, nem kéne tovább hagyni szenvedni, de nincs szivem elpusztítani. Azt hiszem, a rutinos nagymamám segítségét fogom kérni ebben. Tudom, nevetséges vagyok, de nem tehetek róla, nem tudnám bántani... A többi teljesen jól van és sokat nőttek már, el nézegetném őket naphosszat.

  1. Meddig kell lámpázni a csibéket z
  2. Meddig kell lámpázni a csibéket full
  3. Top gear epizódok magyarul online filmek
  4. Mozaik történelem 5 témazáró pdf 2019
  5. Kecskemét csányi jános u 1 3
  6. Meddig kell lámpázni a csibéket 2019
  7. Baromfinevelés, tartás - Index Fórum
  8. Meddig kell lámpázni a csibéket pdf
  9. Ncis los angeles 9 évad

Az ivóvizükbe Jolovit vitamint kapnak. A nevelő ládákban mosott kvarc homok van, amit hetente átrostálok és frissítek. Időnként behintem Piretrin Extrával, úgy, havonta egyszer. Egy hetes koruk után, ha szép idő van, kiviszem őket a szabadba, fedet röptetőbe (vollierbe), amit én járókának nevezek. Három-négyhetes korukban kapják a kukoricadarát, szóját, árpát és búzadarát. Hat-nyolc hetes korukban már szabadtartásba kerülnek a többi baromfi társaságában. A fejlődésük természetes, lassú és garantáltan makkegészségesek. Reggel kimennek, és este szépen beülnek a helyükre. Napközben többször kapnak vizet és takarmányt, de ez mellet bogarásznak, csavarognak, kapirgálnak, napoznak vagy a susnyásban hűsölnek. Kint a szabadban együtt vannak a felnőtt állománnyal, igaz, rendelkeznek vagy 2 000 m2 bekerített területtel. Folyamatosan rendelkezésükre áll egy vödör mész, amit rendszerint felborítanak vagy, nagy előszeretettel, tojóláda ként használja néhány tojó. Minden etetéskor van egy kis simogatás.

Ha a komfort érzetük nem megfelelő az elhulláshoz vezet, ebből fakadó reklamációt nem áll módunkban elfogadni!

Tuesday, 12 April 2022